Ovog mjesecaOvog mjeseca2121

Odrzan drugi sastanak organizacionog odbora za igradnju memorijalnog centra G.Kalesija E-mail
Subota, 04 Februar 2012 18:48

Petak 03.02.2012.god.

Dana 03.02.2012. godine u kabinetu načelnika općine Kalesija , održan drugi sastanak organizacionog odbora za izgradnju Memorijalnog Centra G.Kalesija. Sastanak je organizovao načelnik općine Kalesija Rasim Omerović koji je ujedno i predsjedavajući novoformiranog organizacionog odbora za izgradnju Memorijalnog Centra G.Kalesija .
Na sastanku su bili prisutni predstavnici udruženja Ahmet Grahić i Hakija Smajlović.
Predsjedavajući organizacionog odbora je obavijestio predstavnike udruženja da su uplaćena novcana sredstva koja je obećao federalni ministar za raseljena i izbjegla lica Adil Osmanović.
U toku je priprema dokumentacije za raspisivanje tendera, a na proljeće počinju radovi koji bi trebali biti zavrseni do obavljanja kolektivne dzenaze tj. do 01.06.2012.god. Isto tako načelnik je obećao obezbijediti jedan kontejner koji bi bio smjesten na Memorijalnom Centru a služio bi za potrebe rada udruženja u vidu kancelarijskog prostora .