Ovog mjesecaOvog mjeseca2067

Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Sulejman Tihić obišao masovnu grobnicu Crni Vrh PDF Ispis E-mail
Utorak, 12 Avgust 2008 20:00
Zvornik, 12.08.2003. - Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Sulejman Tihić obišao je danas lokalitet masovne grobnice Crni Vrh kod Zvornika. Pored predstavnika Povjerenstva za traženje nestalih osoba Federacije BiH, u pratnji člana Predsjedništva bio je i federalni ministar za pitanja branitelja Ibrahim Nadarević, dužnosnici Tuzlanskog kantona i tuzlanski muftija Husein Kavazović. "Zapanjen sam razmjerom zločina u kojem su očito organizirano i sistematski učestvovale desetine, pa i stotine osoba. Nema sumnje da iza svega stoje vlasti Republike Srpske", kazao je Tihić nakon obilaska grobnice. On je naglasio da grobnica na Crnom vrhu, kao jedno od do sada najvećih otvorenih stratišta u našoj zemlji, opominje da se konačno moraju priopćiti sve lokacije masovnih grobnica i podaci o stradalima. Pri tom je posebno ukazao na obveze Republike Srpske, ali i međunarodne zajednice, da pomogne u ovom zadatku. Podsjećamo, iz masovne grobnice na Crnom Vrhu kod Zvornika dosad su izvađena 72 tijela.

Izvor: FTV